خزاعی: برنامه‌ریزی برای افتتاح ۴۵۰ سالن سینما تا پایان دولت سیزدهم

شماره مطلب:
8569
سه شنبه 1402/07/18 10:22

خزاعی: برنامه‌ریزی برای افتتاح ۴۵۰ سالن سینما تا پایان دولت سیزدهم

محمد خزاعی در مراسم  افتتاح پردیس سینمایی رزمال تهران گفت: خوشحالم که امروز در این مراسم حضور دارم و امیدوارم بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران دلسوز بیش از همیشه برای ارتقاء و توسعه فضای فرهنگی و زیرساخت‌های سینمایی وارد میدان شوند.

وی افزود: پردیس سینمایی رزمال، 228 امین سالن سینمایی است که در دولت سیزدهم افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است. در این راستا، اقدامات گسترده‌ای در بسیاری از حوزه‌ها اعم از دولتی و خصوصی در حال انجام است.

رئیس سازمان سینمایی خاطر نشان کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، 50 سالن سینمای به همت موسسه سینماشهر به زودی افتتاح خواهد شد و در نظر داریم تا پایان کار دولت سیزدهم ،400 سالن سینمایی دیگر نیز بهره‌برداری شود تا نهایتاً برنامه‌ریزی ما برای دستیابی به 1000 سالن در این دولت محقق شود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر شور و نشاط مخاطبان به سینما بازگشته و منجر به دلگرمی سرمایه گذاران برای توسعه سالن‌های سینما شده است. در این شرایط لازم است به فکر تولید فیلم با شرایط مطلوب و ذائقه مخاطبان با موضوعات و ژانرهای مختلف باشیم.

خزاعی برنامه اکران سالن‌های سینما درسانس‌های صبح را از دیگر برنامه‌های مدون شده سازمان سینمایی دانست و گفت: طرح اکران دانش آموزی برای صبح ها در دست اقدام است.

وی در پایان عنوان کرد: امیدواریم به همت سرمایه گذاران و بخش خصوصی ،سالن‌سازی در هر جای ایران از جمله مناطق محروم و فاقد سینما ادامه داشته باشد. بنده قدردان همه سرمایه گذاران هستم چرا که که اگر همت این افراد نباشد توسعه فرهنگی و اجتماعی نخواهیم داشت. ما نیز باید تلاش کنیم تا موانع بر سر راه آنها را حل کنیم.

در ادامه همایون اسعدیان رئیس شورای صنفی اکران گفت: 20 سال می‌شود که با اکران سینما سرو کار دارم. طی 10 سال گذشته، در چرخه اکران تنها می‌توانستیم حداکثر 20 سالن نمایش داشته باشیم، اما در حال حاضر در این فاصله زمانی، می‌توان گفت یک فیلم تنها در غرب تهران می‌تواند بالای 15 سالن سینما داشته و فروش بسیار خوبی داشته باشد.

وی عنوان کرد: ساخت و افزایش سالن‌های نمایش در 10 سال اخیر به همت بسیاری از مسئولان بوده است. زمانی ما فکر می‌کردیم که مجتمع‌های تجاری به سینما کمک می‌کنند اما باید بگویم در واقع این سینماست که به رونق مجتمع‌ها کمک می‌کند و هر سالن سینما دریچه جدیدی به جهان مدرن است و پای مارا به دنیایی که از آن باز می کند ، رزمال با 7 سالن یعنی 7 جهان متفاوت که انگیزه‌ای برای دیگر بهره برداران سینما خواهد بود.

جمال ساداتیان تهیه‌کننده سینما در ادامه این مراسم گفت: سینما مرکزی برای گردشگری است این در حالی است که سرانه سالن‌های نمایش قبل از دولت سیزدهم اوضاع خوبی نداشته و خوشبختانه در دو سال اخیر به همت سازمان سینمایی بیش از 200 سالن نمایش به کشور اضافه شده و با ادامه این روند شاهد افزایش بیشتر آن نیز خواهیم بود.

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.
X